Language
EN
dansk
Deutsch
English
français
italiano
Nederlands
polski
čeština
Main Menu
Close
Matches
Tournament
Tournament
Age categories
Teams
Rules
History
Program
Program
Overview
Hospitality
Hospitality
Check-in
Public transport
Tourist information
Accommodation
Meals
Rooming Arnhem Cup
Location
Media
Contact
Tournament
Teams
Age categories
Teams
Rules
History
U17
1.
VW Hamme (BE)
2.
Bramming Boldklub (DK)
3.
SC Bielefeld 04/26 (DE)
4.
TuS 45 Warstein (DE)
5.
Eldenia (NL)
6.
Bennekom (NL)
7.
Arnhemse Boys (NL)
U16
1.
K.F.C. De Kempen (BE)
2.
K.F.C. Esperanza Pelt (BE)
3.
RFC Wetteren (BE)
4.
Vonsild FK (DK)
5.
Vejle Kammeraterne (DK)
6.
SV Eintracht Lüneburg (DE)
7.
SG Buxtehude-Altkloster (DE)
8.
VfL Bückeburg (DE)
9.
FSV Witten (DE)
10.
SuS Haarzopf (DE)
11.
SpVgg Erkenschwick (DE)
12.
SV Rot weiß Deuten (DE)
13.
Eldenia (NL)
14.
ESA (NL)
U15
1.
K. Diegem Sport (BE)
2.
SUB Ullerslev (DK)
3.
Bramming Boldklub-1 (DK)
4.
Bramming Boldklub-2 (DK)
5.
MorsØ FC-1 (DK)
6.
MorsØ FC-2 (DK)
7.
Ry Fodbold-1 (DK)
8.
Ry Fodbold-2 (DK)
9.
SV Alfeld (DE)
10.
SF Schledehausen (DE)
11.
TSG 1846 Darmstadt (DE)
12.
VVRijsbergen-1 (NL)
13.
VVRijsbergen-2 (NL)
14.
ESA (NL)
15.
Eldenia (NL)
16.
Arnhemse Boys (NL)
U14
1.
Ros Ottignies - Louvain-La-Neuve (BE)
2.
Koninklijke Olvac (BE)
3.
BK Stefan (DK)
4.
Lundtofte Boldklub-1 (DK)
5.
Lundtofte Boldklub-2 (DK)
6.
Lundtofte Boldklub-3 (DK)
7.
GUG Boldklub-1 (DK)
8.
GUG Boldklub-2 (DK)
9.
Elite JR FC (EN)
10.
TSV Reinbek (DE)
11.
SG Salzböde/Lahn (DE)
12.
Garather SV (DE)
13.
SpVg Linderhausen (DE)
14.
SV Bommern 05 (DE)
15.
DJK TuS Hordel (DE)
16.
SV Bommern 05 (DE)
17.
SV Rohrhof (DE)
18.
v.v. Assendelft (NL)
19.
Schagen United (NL)
20.
Delta sports ‘95 (NL)
21.
ESA (NL)
22.
Eldenia (NL)
23.
FC Bemmel (NL)
U13/9
1.
Koninklijke Olvac (BE)
2.
KVV Hoeselt (BE)
3.
SC Nechin (BE)
4.
S.K. Sint-Amands (BE)
5.
BK Stefan-1 (DK)
6.
BK Stefan-2 (DK)
7.
SG Salzböde/Lahn (DE)
8.
Union Nettetal (DE)
9.
SF Schledehausen (DE)
10.
TSV Siegen (DE)
11.
FC Herdecke-Ende (DE)
12.
Sportfreunde Sümmern e.V. (DE)
13.
ESA (NL)
14.
Eldenia (NL)
15.
Arnhemse Boys (NL)
U12/8
1.
KVV Hoeselt (BE)
2.
SC Nechin (BE)
3.
BK Stefan-1 (DK)
4.
BK Stefan-2 (DK)
5.
BK Friheden (DK)
6.
Tjørring IF-1 (DK)
7.
Tjørring IF-2 (DK)
8.
Tjørring IF-3 (DK)
9.
Elite JR FC (EN)
10.
SG Salzböde/Lahn (DE)
11.
Garather SV (DE)
12.
SF Schledehausen (DE)
13.
Arnhemse Boys (NL)
14.
ESA (NL)
15.
Eldenia (NL)
U11/7
1.
CS Juprelle (BE)
2.
SC Nechin (BE)
3.
BK Friheden (DK)
4.
Elite JR FC (EN)
5.
SG Salzböde/Lahn-1 (DE)
6.
SG Salzböde/Lahn-2 (DE)
7.
TSG Sprockhövel (DE)
8.
SF Schledehausen (DE)
9.
TSV Pfungstadt (DE)
10.
SML (NL)
11.
VDZ (NL)
12.
ESA (NL)
13.
Eldenia (NL)
14.
Arnhemse Boys (NL)
U10/7
1.
ASSA Obigies (BE)
2.
BK Friheden (DK)
3.
Elite JR FC (EN)
4.
TVV Neu Wulmstorf (DE)
5.
SC 08 Elsdorf-1 (DE)
6.
SC 08 Elsdorf-2 (DE)
7.
Pulheimer Sport-Club (DE)
8.
SV Westfalia Rhynern (DE)
9.
TSV Pfungstadt (DE)
10.
ESA (NL)
11.
Eldenia (NL)
12.
Arnhemse Boys (NL)
G17
1.
FC Retz -1 (FR)
2.
FC Retz -2 (FR)
3.
SF Schledehausen (DE)
4.
FC Rheinsüd Köln (DE)
5.
FC Flying Albatros (DE)
6.
Eldenia (NL)
7.
ESA (NL)
8.
Arnhemse Boys (NL)
G15
1.
Bramming Boldklub (DK)
2.
MorsØ FC (DK)
3.
Ry Fodbold-1 (DK)
4.
Ry Fodbold-2 (DK)
5.
Viborg Q-1 (DK)
6.
Viborg Q-2 (DK)
7.
Heeslinger SC (DE)
8.
FC Flying Albatros (DE)
9.
VVRijsbergen (NL)
10.
ESA (NL)
11.
Arnhemse Boys (NL)
12.
Eldenia (NL)
Tournament sponsored by